RTC- domoticazuil voor woningautomatisering.

Met onze leerlingen van het 5e jaar BSO elektriciteit bouwen we een domotica-zuil voor woningautomatisering. We realiseren het project met het systeem van NIKO, namelijk “Niko Smart Hub” of ook wel “Niko Home Control voor Traditionele Bekabeling” genoemd. Het systeem biedt het voordeel dat de verlichting via smartphone kan worden in- en uitgeschakeld. Elektrische verbruikers kunnen worden ingeschakeld op afstand, het energieverbruik kan worden gemonitord via de P1- poort van een slimme meter en we kunnen gebruik maken van draadloze schakelaars om de verlichting op meerdere plaatsen te bedienen zonder dat we elektrische leidingen hoeven te leggen naar die schakelaars! Bovendien wordt het klaslokaal ook voorzien van dit domotica- systeem. De elektrische verlichting kan nu op drie plaatsen worden bediend (voorheen kon dit slechts op 1 plaats). Er wordt een bewegingmelder voorzien die verlichting automatisch inschakeld wanneer een persoon het lokaal betreedt en we kunnen ook gebruik maken van de afstandsbediening om het licht in of uit te schakelen. Dit is vooral interessant als een leerkracht iets wil projecteren met de beamer. Met dit STEM-project willen we woningautomatisatie in onze afdeling in de kijker plaatsen. Voor de realisatie van dit project krijgen we financiële steun van RTC West- Vlaanderen en NIKO.Bovendien kregen we van de firma Stiebel-Eltron en de firma Dimeco verwarmingstoestellen die in het project worden gebruikt.

STIEBEL ELTRON

DIMECO

RTC WEST-VLAANDEREN

NIKO

VOLTA